LETNIA REZYDENCJA

Siódmego dnia lipca 2014 roku rozpoczęła się w Gardzienicach Letnia Rezydencja.        Do opuszczonej przed dwoma laty Szkoły Podstawowej wprowadziło się czworo twórców z różnych stron:

Krzysztof Bryła

Agnieszka Grajda

Adam Martyniak

Aleksandra Wach

Wystawy prezentujące prace rezydentów są próbą zapisu tych lipcowych dni:

08.2014 – Publiczna Szkoła Podstawowa w Gardzienicach, Gardzienice Pierwsze 102, godz. 18                                                                                                                         (przy drodze wojewódzkiej nr 837)

Goście podczas jednodniowej wystawy będą mogli obejrzeć prace rezydentów w kontekście miejsca, w którym powstały. Spojrzeć na lubelską wieś jako miejsce w którym odnaleźć można również sztukę współczesną.

10.08.2014 – Galeria Zajezdnia, Al. Kraśnicka 25, Lublin, godz. 18                         (teren MPK, wejście od ul. Nałęczowskiej)

Wystawa będzie próbą przeniesienia tego co powstało na wsi – do miasta, z wapiennej opuszczonej szkoły do galerii typu white cube.

Wystawa czynna do 29.08.2014                                                                                           od wt do pt w godzinach 17 – 19                                                                                        oraz po umówieniu telefonicznym: 694389631

Projekt jest realizowany w ramach dyplomu magisterskiego Karoliny Włodek na Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu. O wyborze miejsca Letniej Rezydencji zadecydowały korzenie organizatorki, które okazały się dłuższe niż odległość dzieląca Wrocław od rodzinnej wsi Gardzienice.

Drukowanie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s